Jak probíha spolupráce se mnou? 

 

  • Osobní setkání - nejdříve se osobně setkáme během nezávazné schůzky. Vyslechnu si Vaše přání a potřeby ohledně prodeje nemovitosti. Blíže se poznáme.
  • Návštěva nemovitosti - následně si společně projdeme prodávanou nemovitost se kterou se lépe obeznámím a poznám její přednosti a nedostaky. Předběžně navrhnu doporučený postupu prodeje. 
  • Zpracování odhadu tržní ceny zdarma – seznámím Vás s doporučením výše prodejní ceny s ohledem na požadovanou rychlost prodeje. Cenu navrhnu s ohledem na znalost lokality a typ nemovitosti a dále přihlédnou k realizavaným prodjním cenám obdobných nemovitostí v okolí. Následně domluvíme podmínky prodeje – nastavení postupu prodeje, ceny, provize ap. Podepíšeme zprostředkovatelskou smlouvu s platností obvykle dva měsíce.
  • Příprava inzerce – začíná pořízením profesionálních fotografií (nejlépe uklizené nebo vystěhované nemovitosti), následná úprava fotografií, pořízením video-záběrů, stříháním video prohlídek, tvorba 3D plánků, plachty, bannery. Všechny nemovitosti inzeruji na nejvýznamnějších realitních serverech.
  • Vyhledávání zájemců, zajišťování komunikace a organizace prohlídek – nejdůležitější je časová flexibilita, možnost vyjít vstříc zájemcům v jejich časových možnostech. Pozor, NE každý klient musí nutně na prohlídku přijít, někteří „turisté“ ani sami nevědí, co chtějí a tedy jejich návštěva může být jen ztrátou čau obou stran. Také jinak na nemovitost pohlíží zájemce při první prohlídce, nebo ten, který je již v několikáté nemovitosti a vlastně jde „najisto“. Tím zásadním je vždy, aby se zájemci při prohlídce cítili dobře. Já osobně mám rád světlo a teplo a vím, že většina klientů také.
  • Rezervační smlouva - v případě vyhledání vhodného zájemce připravuji trojstrannou rezervační smlouvu, kterou podepisuje Prodávající, Zájemce a Zprostředkovatel a ve které se zavážeme ke lhůtě podpisu kupní smlouvy. …Protože „Co je psáno, to je dáno“ a hlavně v dnešní době slibů se spoléhám opravdu až na jistotu uhrazení závazné zálohy.
  • Zpracování smluvní dokumentace – v tuto chvíli zadávám u advokátní kanceláře Kodap legal přípravu smluvní dokumentace, tedy kupní smlouvy, úschovní smlouvy, návrh na vklad do katastru nemovitostí, případně jiné dokumenty, dle konkrétního případu.
  • Podpis smluv, katastr – po úspěšném odladění znění smluv, schválení hypotéky kupujícím, tedy ve chvíli, kdy je vše připraveno přichází konečně samotný podpis dokumentů. Na smlouvách pro katastrální úřad, je nutný úředně ověřený podpis.
  • Předávací protokol + výplata kupní ceny ve chvíli úspěšného zápisu vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí přichází chvíle výplaty kupní ceny prodávajícímu a také předání samotné nemovitosti k užívání. Je třeba připravit předávací protokol o stavu a vybavení nemovitosti a hlavně převodní formuláře na energie (elektřina, plyn atd.)
  • Pokud bych Vaši nemovitost neprodal. Nic neplatíte. Myslím, že to je fér.